لایحه کمکی مقابله با کووید۱۹ مورد موافقت جمهوریخواهان سنا قرار نگرفت
به گزارش پولیتیکو کارمند دفتر سناتور مک کانل رهبر اکثریت سنای ایالات متحده می گوید توافق مورد نظر دو حزبی در ارتباط با لایحه کمکی مقابله با کووید۱۹ موارد موافقت جمهوری‌خواهان سنا نمی باشد.


به گزارش پولیتیکو کارمند دفتر سناتور مک کانل رهبر اکثریت سنای ایالات متحده می گوید توافق مورد نظر دو حزبی در ارتباط با لایحه کمکی مقابله با کووید۱۹ موارد موافقت جمهوری‌خواهان سنا نمی باشد.

نظرات کریستین لاگارد رئیس بانک مرکزی اروپا در کنفرانس خبری نشست بانک مرکزی اروپا
نظرات کریستین لاگارد رئیس بانک مرکزی اروپا در کنفرانس خبری نشست بانک مرکزی اروپا: داده های ورودی تاثیر قابل توجهی از سوی همه گیری را در کوتاه مدت نشان می دهند. پیش بینی می شود که اقتصاد در فصل چهارم نزول کند به طوریکه فعالیت های بخش خدماتی به شدت محدود شده است. تورم همچنان در سطوح بسیار پایینی قرار دارد. برنامه خرید های اظطراری همه گیری انعطاف پذیر است و این امکان وجود دارد که این بسته در صورت لزوم به طور کامل مورد استفاده قرار نگیرد اما در صورت لزوم می توان آن را مجدد تنظیم کرد. نرخ تبادلی را رصد خواهیم کرد. ریسک ها نسبت به قبل کمتر برجسته هستند. انتظاراتGDP: برای سال ۲۰۲۰ پیش بینی نزول ۷.۳٪- می شود در مقایسه با ۸٪- قبلی. برای سال ۲۰۲۱ پیش بینی رشد اقتصادی ۳.۹٪ در مقایسه با ۵٪ قبلی می شود. انتظارات تورمی: برای سال ۲۰۲۰ پیش بینی تورم ۰.۲٪ در مقایسه با ۰.۳٪ قبلی. برای سال ۲۰۲۱ پیش بینی رشد ۱٪ مطابق انتظارات قبلی. کریستین لاگارد می گوید تورم تا اوایل سال ۲۰۲۱ منفی و سپس رشد خواهد کرد.نظرات کریستین لاگارد در بخش پرسش و پاسخ: عمق و مدت زمان موج دوم کووید 19 بیشتر از انتظارات بود. رشد GDP در فصل چهارم ۲.۲٪- پیش بینی می شود. دلایلی خوبی وجود دارد که در پایان سال ۲۰۲۱ به مصونیت جمعی برسیم. ما نرخ تبادل را هدف قرار ندادیم ولی با دقت رصد خواهیم کرد. تغییر نرخ های بهره نیز بخشی از جعبه ابزار هستند. تقویت ارزش یورو مهم است چرا که می تواند فشار بر روی قیمت ها را پایین نگه دارد. همچنین در ارتباط با چشم انداز اقتصادی ناحیه یورو گفته می شود مقامات بانک مرکزی اروپا نظرات متفاوتی ارائه کرده اند. و توافق بر تمدید ۹ ماهه برنامهPEPP بوده است و اینکه در ارتباط با سود بانکی بحث نشده است.