آنالیز شاخص بخش تولیدیISM PMI

 آنالیز شاخص بخش تولیدیISM PMI:

بخش تولیدی به عملکرد خوب خود بعد از نزول قابل توجهی که در فصل دوم داشته ادامه داده.

این بخش اخیراً عملکرد بهتری نسبت به خدمات داشته چرا که اقدامات محدودسازی اخیر به این معنی بوده که مصرف کنندگان بیشتر روی کالاها هزینه کردند تا بخش خدمات.

در مورد انتشار داده امروز بازارها انتظار دارند که سنجش تولید در ماه نوامبر نسبت به عدد قبلی که ۵۹.۳ بوده کمی پایین تر عدد ۵۸ رو نشون بده چرا که مومنتوم بهبودی اقتصاد از ماه اکتبر و سپتامبر متوقف شده همانطور که در داده خرده فروشی و مدعیان هفتگی بیمه بیکاری مشهود بوده.

یکی دیگر از معیارهای کلیدی در گزارش امروز زیر مجموعه سفارشات جدید هست که بیشترین رشد رو از سال ۲۰۰۴ به خودش دیده.

با توجه به کندی اخیر باعث تعجب خواهد بود اگه ببینیم داده ها با همون سرعت گسترش پیدا کرده باشند و یک حرکت نزولی در این مولفه امروز چیز قابل توجهی خواهد بود.

جدای از اون داده های بخش اشتغال این گزارش برای بخش تولیدی و خدمات هم باید مورد توجه قرار بگیرند چرا که ورودی های کلیدی در پیش بینی های مربوط به گزارش NFP روز جمعه هستند.


واکنش بازار:

بازار اخیراً با عدم توجه به داده های بد عمل کرده چرا که این برداشت صورت گرفته که در این شرایط دولت و فدرال رزرو باید کارهای بیشتری انجام بدهند و از داده های اقتصادی خوب هم با در نظر گرفتن اینکه بهبودی مورد انتظار هنوز هم دست نخورده باقی مونده استقبال کرده.

و حالا واکنش بازار به این داده جالب توجه خواهد بود.

به طور کلی یک گزارش بهتر از انتظار می تواند باعث رشد شاخص های سهام بشه اما با توجه به اینکه شاخص ها هنوز هم در سطوح بالایی قرار دارند ممکن است در واکنش به داده های خوب هم خریداران با توجه به قیمت های بالای فعلی شاخص ها به فکر تسویه برخی سودها باشند.

اما در صورتیکه داده واقعی پایین تر از انتظارات بازار باشه در حالت کلی این می تواند باعث نزول دارایی های ریسکی بشه اما از اونجایی که فضای فعلی سهام مثبت باقی مونده داده خیلی پایین تر از انتظارات می تواند برای بازار این مفهوم رو داشته باشه که فدرال رزرو در ماه دسامبر کارهای بیشتری انجام خواهد داد و این می‌تونه به منزله خرید در دره برای بازار تلقی بشه.

دو کمپانی فایزر وBioNTech درخواست خود جهت اخذ مجوز بازاریابی مشروط واکسن کووید۱۹ خود از اتحادیه اروپا را ارسال کردند.