تحلیل شاخص اطمینان مصرف کننده ایالات متحده:

تحلیل شاخص اطمینان مصرف کننده ایالات متحده:

امروز در ساعت ۵:۳۰ به وقت تهران شاخص اطمینان مصرف کننده ماه اکتبر منتشر میشه.

در دوره گذشته شاهد جهش در اطمینان مصرف کننده بودیم که باعث سوپرایز بازار شد مخصوصاً با توجه به فقدان پیشرفت در توافق برسر محرک های جدید و همچنین افزایش آمار ابتلا به ویروس.

عدد ماه اکتبر باید جالب توجه باشه از این نظر که هر دوی این فاکتورها پیشرفتی نکردند و این باید بر مصرف کننده فشار بیاره.

از آنجایی که مصرف کننده اقتصاد رو هدایت میکنه خیلی مهمه که مصرف کنندگان مطمئن باقی بمونن و و به هزینه کردن ادامه بده که این نکته این گزارش رو از منظر انتظارات رشد جالب توجه و مهم میکنه.

خوب بازار انتظار یک جهش دیگه به عدد ۱۰۲ برای ماه اکتبر رو داره و این در حالی هستش که رنج انتظارات گسترده بوده به طوری که حداقل انتظارات عدد ۹۸.۵ هست و بیشترین انتظارات هم عدد ۱۰۶.۵ هستش.

ولی خوب با توجه به تمرکز فعلی بازار روی آمار و ارقام ویروس و انتخابات هفته آینده انتظار نمیره که گزارش امروز توجه زیادی رو به خودش جلب کنه.

تحلیل ویژه رورانه
جو ریسک گریزی شدید دیروز در بازارهای سهام جهانی با بازار فارکس مطابقت نداشت و فقط تغییرات جزئی در جفت ارزها به لحاظ ریسک گریزی مشاهده شد. یه ژاپن دیروز در مقابل سایر ارزها پیشتاز بود اما در خلاف جهت مورد انتظار. عرضه کالایی دلار استرالیا نیز در مقام دوم قرار داشت این در حالی بود که دلار کانادا بیشترین ریزش را تجربه کرد در کنار فرانک سوئیس. در مجموع این حرکات بسیار جزئی بود. اصولاً در مورد جفت ارز هایی که نوساناتی در حدود ۰.۲ کمتر یا بیشتر دارند صحبت نمیکنیم. به استثنای دلار کانادا که نوسانات بالایی داشت.