تحلیل نشست بانک مرکزی کانادا:

 تحلیل نشست بانک مرکزی کانادا:

امروز تنها نکته برجسته تقویم اقتصادی تصمیم بانک مرکزی کانادا در مورد نرخ های بهره و سیاست های پولی در ساعت ۱۷:۳۰ به وقت تهران خواهد بود.

انتظار نمیره که نشاسته امروز خیلی برای دلار کانادا تفاوت ایجاد بکنه چراکه در این نشست تغییر اساسی رو بازار متصور نیست.

به گفته که موسسهScotiabank چند نکته مهم کوچکی وجود داره که بازار در این نشست به دنبالش هست.

اولیش تورم هست، با توجه به اینکه بانک مرکزی کانادا توضیح میده که نرخ ها رو تا زمانی که تورم به شکل راحتی به سوی هدف دو درصد برنگرده نرخ ها رو در ۰.۲۵٪ حفظ خواهد کرد،سوال اینه که بانک مرکزی کانادا انتظار داره که تا چه بازه زمانی این اتفاق بیفته.

دومین نکته ای که بازار به دنبالش هست مربوط بهQE میشه.

ترازنامه بانک مرکزی کانادا کاهش مداومی رو از ماه جولای داشته و الان نکته مهم اینه که نگرش بانک مرکزی کانادا در ارتباط با سیاست تسهیل کمی در سال ۲۰۲۱ چه خواهد بود.

اگر آنها قصد دارند خرید ها رو حتی بیشتر کاهش بدن این به طور حتم شرایط سیاست انقباضی ایجاد میکنه که این ممکنه برای بهبودی کلی اقتصاد خیلی خوب نباشه.

اما نکته سوم نرخ های بهره منفی هست در اظهارات قبلی مشخص شد که نرخ های بهره منفی یک گزینه برای بانک هستش و بر همین اساس بازار جزئیات بیشتری رو میخواد بشنوه که آیا بانک مرکزی کانادا در این چرخه سیاست‌های تسهیلی فعلی به نرخ‌های بهره منفی به عنوان یک ابزار احتمالی نگاه میکنه یا نه.


جدا از این نکاتی که گفته شد نشست ممکنه که برای بازار تفاوتی ایجاد نکنه چراکه تمرکز در حال حاضر  بر روی انتخابات هفته آینده ایالات متحده و تحولات مرتبط با ویروس در سراسر دنیا هستش.

نگاهی به فضای بازار: