تحلیل شاخص بخش تولیدی مدیران خرید موسسه مدیریت عرضه:

 تحلیل شاخص بخش تولیدی مدیران خرید موسسه مدیریت عرضه:

امروز در ساعت ۶:۳۰ بعد از ظهر به وقت تهران بخش تولیدیISM PMI ایالات متحده برای ماه اکتبر منتشر میشه.

بازار انتظار داره که پرینت این ماه بالای سطوح ۵۰ باقی بمونه به طوریکه اجماع کلی بازار بر رشد ۵۵.۸ شاخص نسبت به عدد ۵۵.۴ دوره گذشته هست.

با اینکه در حالت کلی اگر عدد واقعی بالاتر و یا پایین تر از حداقل و حداکثر انتظارات باشه انتظار نمیره که با واکنش قابل توجهی روبرو بشه اما با توجه به انتخابات فردا اگر چنین اتفاقی هم بیفته انتظار نمیره که بازار واکنش چشمگیری رو داشته باشه.

  بازار احتمالاً در ارتباط با داده امروز درست یک روز پیش از انتخابات تامل بسیار زیادی بکنه.

به گفته موسسه ولز فارگو سایر داده‌های تولیدی اخیر از سویIHS و شاخص های تولیدی منطقه‌ای فدرال اشاره به یک عدد دیگر در سطوح میانه ۵۰ دارد با این حال نسبت به انحراف چشم گیری که منجر به حرکات قابل توجهی امروز شود تردید وجود دارد.

تحلیل ویژه روزانه
در روز جمعه درفضای ریسک گریزی سهام رو به پایین بودند اما امروز صبح در آسیا بیشتر سهام مثبت هستند دلار آمریکا در فضای دیسک گریزی بیشترین سود را می برد. از سوی دیگر یورو به عنوان ارز مقابل دلار تضعیف شد که بخشی از این تصنیف نیز به خاطر اعمال محدودیت ها در اروپا و نگرانی ها از کند شدن روند بهبود اقتصادی است. اعمال محدودیت ها از سوی و افزایش تولید نفت لیبی از سوی دیگر باعث کاهش قیمت نفت شد و آن را به پایین ترین سطح پنج ماهه خود رساند ارزهای کالایی نیز تضعیف شدند.