نگاهی به فضای بازار:

 نگاهی به فضای بازار:

با ورود به نشست معاملاتی اروپا سنتیمنت بازار متمایل به منفیست به طوری که شاخص های سهام آسیا اقیانوسیه ضعیف، نرخ های بازدهی در سطوح پایین و دارایی های ایمن قوی هستن.

در فارکس تم ریسک گریزی از ین ژاپن حمایت کرده و به دنبال اون فرانک سوئیس و دلار آمریکا قوی هستند.

در طرف مقابل دلار استرالیا و کانادا متاثر از سنتیمنت منفی تحت فشار قرار دارند و پوند به دلیل شرایط ناپایدار برگزیت که گفته میشه در اواسط نوامبر هم تکلیف توافق مشخص نخواهد شد تحت فشار قرار داره.

در حال حاضر پوند دلار به زیر نرخ ۱.۳۲ برگشته و نزدیک سطوح پایین روز گذشته است در حالی که پوند ین به زیر نرخ حمایتی ۱۳۹ شکست پیدا کرده.


در جلسه معاملاتی پیشرو انتظار میره که سنتیمنت و تحولات برگزیت به طور عمده تاثیر گذار باشند در حالیکه بازار همچنین به داده‌های هزینه مصرف کننده آمریکا و سخنرانی مقامات بانک های مرکزی از جمله انگلستان و بانک مرکزی اروپا توجه خواهد کرد.

تحلیل ویژه روزانه
خلاصه بازار در ایالات متحده روز جانباز است بورس و سهام و کالا ها به صورت عادی معامله خواهد شد اما بازار خزانه‌داری بسته خواهد بود. شاخص های بازار سهام وال استریت علیرغم خبرهای خوب در مورد واکسن دیروز در سطوح پایین قرار داشت. داستان اصلی بیشتر از فروش سهام به طور کلی چرخش در میان بخش های مختلف بود. بسیاری از سهام هایی که از بیماری بهره مند شده اند مانند آمازون و مایکروسافت برای مقدماتی کمیسیون اتحادیه اروپا علیه آمازون که به سهام فناوری کمک نمی کنند، سقوط کردند. اما این سقوط چیزی نبود که بشود به آن فضای ریسک گریز گفت. سهام STOXX 50 افزایش یافت در حالیکه بازدهی اوراق قرضه در هر دو طرف اقیانوس اطلس به روند صعودی خود ادامه داد.