تحلیل شاخص هزینه مصرف کننده ایالات متحده

  تحلیل شاخص هزینه مصرف کننده ایالات متحده:


امروز در ساعت ۵ بعد از ظهر به وقت تهران شاخصCPI منتشر میشه که انتظار میره نزول نسبی در شاخص اصلی و در مقیاس سالیانه صورت بگیره و در خالص شاخص پیش بینی رشد نسبی هست.

از اونجایی که فدرال رزرو سیاست میانگین تورمی رو هدف گذاری کرده به همین دلیل تمرکز کمتری رویCPI بوده اما خب فدرال رزرو مجبور نیست که با افزایش تورم در مدت طولانی‌تر کنار بیاد و همینطور در مورد نرخ های بازدهی که این هفته حرکات صعودی قابل توجهی رو داشتند و همین می‌تونه شاخصCPI رو مورد توجه قرار بده و اینکه واکنش فدرال رزرو چگونه خواهد بود.

اگه ما صعود غیر منتظره ای رو‌ در هزینه مصرف کننده یا همانCPI ببینیم در این حالت انتظاره می‌ره که اوراق قرضه تحت فشار بیشتری قرار بگیره و صعود بیشتری در نرخ های بازدهی اسمی ببینیم.

با افزایش بیشتر نرخ های بازدهی میشه فشار روی کالاهایی نظیر طلا رو شاهد بود.

تحلیل ویژه روزانه
خلاصه بازار دیروز در بازارهای ایالات‌متحده فضای ریسک‌پذیری حاکم بود و معامله گران برخی از معاملات روزهای قبل را معکوس کردند. شاخص S&P500 با افزایش مجدد سهام فن آوری باز هم صعود کرد در حدود ۰.۸ درصد. اما عملکرد نزدک بهتر بود در حدود ۲ درصد. امروز صبح بازارهای آسیا کمی مبهم است و این شاید به دلیل وخیم تر شدن شیوع بیماری است. معمولاً در فضای ریسک‌پذیری شاخص دلار کاهش پیدا میکند اما این اتفاق دیروز رخ نداد. به نظر می‌رسد این امر به انتظاراتی مربوط می شود که با ظهور واکسن ، دیگر فدرال رزرو مجبور نخواهد بود سیاست‌های انبساطی بیشتری اعمال کند.