نگاهی به فضای بازار

 نگاهی به فضای بازار:

در نشست معاملاتی آمریکای شمالی سنتیمنت بازار متمایل به منفی است به طوریکه فیوچرز شاخص های اصلی سهام ایالات متحده همچنان در سطوح پایین قرار دارند اگرچه کمی از آن فاصله گرفتند.

در فارکس شاخص دلار پیشتاز هست و به دنبال اون فرانک سوئیس از شرایط منفی بازار به دلیل نگرانی های مرتبط با ویروس و کندی رشد اقتصادی در حال سود بردن هست.

ارزهای کالایی نظیر دلار استرالیا و نیوزلند هم تحت تاثیر این شرایط نزول داشتند به طوریکه در جفت ارز آزی دلار حرکات نزولی به نظر ادامه دار هستند اما در حوالی نرخ ۷۲.۲۰۰ می تونیم حمایتی رو در اینجا در نظر بگیریم.

در ادامه نشست معاملاتی امروز نظرات رئیس بانک مرکزی اروپا کریستین لاگارد اگه بتونه چشم انداز روشن تری نسبت به تصمیمات نشست ماه دسامبر بده در ساعت ۱۸:۳۰ به وقت تهران می‌تونه برای بازار با اهمیت باشه.

تحلیل ویژه روزانه
بازار امروز تمرکز امروز در اروپا بر روی تماس ویدیویی بین رهبران اتحادیه اروپا خواهد بود. طبق وبسایت شورای اروپا این جلسه بر روی پاسخ اتحادیه اروپا نسبت به افزایش تعداد مبتلایان متمرکز خواهد بود با این وجود بحث در مورد تهدید مجارستان و لهستان برای وتو در بودجه و بودجه نجات همه گیری خواهد بود. اتحادیه اروپا می‌خواهد دسترسی به صندوق را با استفاده از مکانیزم حاکمیت قانون به رفتار کشورهای عضو پیوند دهد. به عبارتی کشوری که سیاست هایی را دنبال کند که بقیه اتحادیه اروپا را دوست ندارند دسترسی به بودجه اتحادیه اروپا را از دست خواهد داد. طبیعی است که دو کشور مخالف یعنی لهستان و مجارستان این بند را دوست ندارند و تهدید به وتو کردن بودجه می‌کنند که نیاز به تصویب یکپارچه دارد.