تحلیل ویژه روزانه
خلاصه بازار شاخص‌های داو جونز و S&P500 به بالاترین سطوح تاریخی خود رسیدند. شاخص داوجونز برای اولین بار در تاریخ سطح ۳۰ هزار واحد را شکست و این خبر بسیار خوبی برای بازار سهام بود و این باعث شد که ترامپ در یک کنفرانس مطبوعاتی ۶۲ ثانیه ای خوشحالی خود از این مطلب را عنوان کند. قیمت نفت در حالی که طلا و نقره در حال سقوط بودند و منحنی عملکرد خزانه داری کاهش پیدا می کرد به شدت افزایش یافت که این انتظارات از فعالیت‌های اقتصادی قوی‌تر در آینده را نشان می دهد.

 

خلاصه بازار


شاخص‌های داو جونز و S&P500 به بالاترین سطوح تاریخی خود رسیدند. شاخص داوجونز برای اولین بار در تاریخ سطح ۳۰ هزار واحد را شکست و این خبر بسیار خوبی برای بازار سهام بود و این باعث شد که ترامپ در یک کنفرانس مطبوعاتی ۶۲ ثانیه ای خوشحالی خود از این مطلب را عنوان کند.

قیمت نفت در حالی که طلا و نقره در حال سقوط بودند و منحنی عملکرد خزانه داری کاهش پیدا می کرد به شدت افزایش یافت که این انتظارات از فعالیت‌های اقتصادی قوی‌تر در آینده را نشان می دهد.


یکی از دلایل عمده این افزایش این بود که رئیس جمهور منتخب بایدن رسماً دوره انتقال خود را آغاز کرد میشیگان و پنسیلوانیا پیروزی های بایرن را تایید کردند و تلاش ترامپ برای تغییر نتیجه انتخابات پایان یافت.

رئیس اداره خدمات دولتی برنده بودن بایدن را تایید و منابع دولتی برای دولت جدید را آزاد کرد.

این موضوع عدم اطمینان سیاسی پایدار را در ایالات متحده از بین میبرد و انتقال قدرت را آسانتر می کند عکس العمل بازار به این موضوع بسیار مثبت بود از سوی دیگر انتصابات احتمالی بایدن  در خزانه داری  اعتماد به نفس بازار را افزایش داد.

از سوی دیگر سه واکسن تولید شده که در نهایت موجب کاهش محدودیت ها و افزایش فعالیت های اقتصادی می گردد مانند نوری در انتهای تونل موجب امیدواری اقتصادهای جهان گشته است.

 این امیدواری را می توان در منحنی های قیمت آتی نفت مشاهده کرد.


این نوع عادی سازی تجاری را می توان به راحتی در بازار سهام مشاهده کرد.

 به طوری که سهام بسیار کوچک  رشد خوبی را از خود نشان دادند.

به طور مثال در صنعت گردشگری عملکردهای قدرتمندی مانند شرکت مسافرت دریایی Carnivl با ۱۱.۳% رشد و United Airlines با ۹.۹% و MGM Resort نیز  رشد خوبی داشت.

از سوی دیگر سهام انرژی همراه با قیمت نفت افزایش یافت در مقابل در بازار فارکس عکس العمل ها قابل پیش بینی بود  به‌طوریکه ین ژاپن و فرانک سوئیس تضعیف و ارزهای کالایی عملکرد بالایی داشتند در این بین عملکرد یورو و دلار قابل توجه بود دلار آمریکا مجدداً به عنوان یک دارایی هم با افزایش یورو شروع به سقوط کرد.


 در جفت ارز AUDCD کار به گونه ای دیگر بود به طوری که با افزایش قیمت نفت بازهم این جفت ارز به روند صعودی خود ادامه داد.

 این می تواند به دلیل اشتیاق بازار به چشم انداز اقتصادی استرالیا باشد که دلار استرالیا را تقویت کرده است چرا که استرالیا زودتر از سایر کشورها محدودیت ها را لغو کرده و به حالت عادی بازگشته است در ۷ روز گذشته استرالیا به طور متوسط در هر روز فقط ۱۲ مورد جدید بیماری ثبت کرد در مقابل ۵۰۳۳ مورد برای کانادا.


اجماع کلی برای داده‌های مدعیان بیکاری در هفته گذشته کاهش ۹ هزار نفر بود انتظار می رود ادعاهای مداوم بیکاری ۳۷۲ هزار نفر در مقابل کاهش هفته گذشته که ۴۲۹ هزار نفر بود باشد در اینجا نیز پیش‌بینی‌های اجماع بازار به طرز حیرت انگیزی شبیه پیش‌بینی‌های هفته گذشته است یعنی کاهش ۳۸۶ هزار نفری.