تحلیل ویژه روزانه
خلاصه بازار ریسک پذیری بازار تعدیل شده است اما یورو همچنان در حال صعود است و جفت ارز یورو دلار سقف ۱.۲۱ راه شکسته است مخصوصاً که یورو در مقابل فرانک و دلار استرالیا بسیار تقویت شده است.

 

خلاصه بازار


ریسک پذیری بازار تعدیل شده است اما یورو همچنان در حال صعود است و جفت ارز یورو دلار سقف ۱.۲۱ راه شکسته است مخصوصاً که یورو در مقابل فرانک و دلار استرالیا بسیار تقویت شده است.


نوسانات ضمنی جفت ارزهای یورو نیز افزایش یافته است.


این در حالی است که شتاب حرکت صعودی در سهام جهانی نیز کاهش یافته است چرا که شاخص S&P500 یک سود متوسط در حدود ۰.۲ درصد را ثبت کرد.

 شاخص نزدک تقریبا بدون تغییر بود.

افزایش امیدها برای بسته حمایت مالی در ایالات متحده با عدم اطمینان مداوم در مورد مذاکرات برگزیت روبرو شد و امیدهای بیشتر برای واکسن در تضاد با وخیم تر شدن وضعیت فعلی ویروس چه در ایالات متحده و چه در اروپا است.

 در ایالات متحده بستری شدن و مرگ و میرها رکورد جدیدی را ثبت کرده است در حالی که در اروپا آلمان اعلام کرد که اقدامات محدودیتی را برای سه هفته دیگر تمدید خواهد کرد و آنگلا مرکل در مورد اینکه آیا امکان تولید واکسن به طور کامل در فصل اول سال آینده خواهد بود یا نه ابراز نگرانی کرد.


پوند بدترین عملکرد را از خود نشان داد چرا که مذاکرات برگزیت در حالی که به ساعات پایانی خود نزدیک می‌شود هنوز به جایی نرسیده است.

 گزارش شده است که  میشل بارنیه مذاکره‌کننده ارشد اتحادیه اروپا به سفرای اتحادیه اروپا گفته است که این مذاکرات در تعادل است و مشکلات مانند همیشه وجود دارد.

 بلومبرگ گزارش داد که در این نشست نماینده فرانسه از بارنیه خواسته است که به  دلیل نزدیک شدن به پایان ضرب الاجل مذاکرات به انگلستان زیاد امتیاز ندهد  چراکه اگر توافق باب میل فرانسه نباشد آن را وتو خواهد کرد.

 از سوی دیگر بلژیک هلند و دانمارک نیز ظاهراً از فرانسه حمایت کردند.

 بدتر از این حتی اگر فراست و بارنیه به توافق برسند هیچ تضمینی برای تایید بقیه کشورهای اتحادیه اروپا وجود ندارد.

 امیدواری ها بر این است که نخست وزیر بوریس جانسون تصمیم به یک انتقال آرام بگیرد در غیر اینصورت پوند استرلینگ با مشکل جدی مواجه خواهد شد.

نظریه دیگری وجود دارد که می گوید این مذاکرات اصلاً مهلتی ندارد.

 ایده بر این است اگر انگلیس بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج شود اقتصاد انگلستان آنچنان آسیب خواهد دید انگلستان سال آینده خود مجدداً به میز مذاکره باز می‌گردد و مایل خواهد بود شرایط بدتری را نیز برای توافق بپذیرد اما در نهایت پیش بینی ها بر احتمال توافق میباشد.

قیمت نفت دیروز افزایش یافت اما امروز صبح پیش از آغاز مجدد نشست اوپک در حال تضعیف است این مجموعه امروز با تولید کنندگان غیر اوپک در گروه اوپک پلاس ملاقات خواهد داشت.

بحث بر سر افزایش تولید طبق مذاکرات قبلی در ماه ژانویه بود احتمالاً به تعویق خواهد افتاد.

اکنون بحث بر سر افزایش تدریجی تولید و یا چگونگی سرعت افزایش تولید می باشد و اینکه این کار در ژانویه آغاز خواهد شد یا در سه ماهه بعدی.

این مذاکرات ما بین تولیدکنندگان است که مشتاق فروش بیشتر نفت هستند و کسانی که نگران از بین بردن تعادل شکننده عرضه و تقاضا در بازار می باشند به نظر می رسد که اگر به جای افزایش تولید میزان کاهش تولید را کمتر کنند نفت ممکن است بیشتر سقوط کند و در نتیجه آن دلار کانادا نیز تضعیف شود.

بازار امروز


امروز شاهد انتشار داده های نهایی خرید بخش خدمات یا همانPMI ها خواهیم بود.

تولید به هیچ وجه تحت تاثیر هم گیری قرار نگرفته است.


فقط برای کشورهای پیشرفته صنعتی.