تحلیل وِیژهبه نظر میرسد تصمیم فدرال رزرو تصمیم کارسازانه ای است. این به معنای موثر یعنی اینکه نرخها تا عصر یخبندان بعدی در صفر باقی میماند و در نتیجه دلار باید ضعیف شود. با این وجود بازار ها بر عکس آن پیش رفتند . فدرال رزرو چیزی در مورد مشخصات سررسید ۱۲۰ میلیارد دلار اوراق قرضه که هرماه خریداری میکند نگفت. ظاهراً بسیاری از سرمایه گذاران انتظار داشتند که خریدهای خود را که اکنون به منحنی نرخ بازدهی اوراق قرضه منتقل شده است، به شکل خفیف کنترل منحنی نرخ بازدهی (YCC) به سمت پایانی طولانی تغییر دهند. ناامیدی از عدم این حرکت باعث پایین آمدن سهام ایالات متحده شد که به نوبه خود به دلار ضربه زد و در واقع با یک دلیل اشتباه نتیجه درستی حاصل شد.

نیوزیلند:
بعد از اینکه گرانت رابرتسون ، وزیر دارایی اظهار داشت که شاید بانک مرکزی نیوزیلند سال آینده به سمت نرخهای بهره منفی حرکت نکند، کیوی قویترین عملکرد را داشت . وی در مصاحبه ای با بلومبرگ اظهار داشت که اقتصاد نیوزیلند از رکود اقتصادی بازمیگردد و قوی به نظر میرسد. RBNZ متعهد شده است که نرخ رسمی وجه نقد (OCR) را بدون تغییر تا پایان ماه مارس آینده حفظ کند. از این به بعد ما باید ثبات اقتصاد را طی چند سه ماهه بعدی ببینیم. وی با اشاره به این موضوع که اوضاع در بازارهای مالی به خوبی پیش میرود و بانکها نیز وام میدهند، افزود: در‌ماه مارس آینده به هنگام تصمیم کیری های جدید ، تمام اینها را به خاطر خواهیم داشت.

این کاملاً درست است، گرچه نیوزیلند در فصل دوم کاهش شدید ۱۲.۲٪ در تولید ناخالص داخلی داشت، اما بازار انتظار داردکه بازگشت در فصل سوم، یکی از شیبدارترین بازگشتها در هر نقطه باشد. در نتیجه انتظار میرود اقتصاد نیوزیلند سریعتر از اکثر کشورهای عمده صنعتی به سطح تولید قبل از همه گیری بازگردد. با توجه به این اظهار نظرهای خوشبینانه و لحن ریسک پذیر بازار های سهام آسیا در صبح امروز میتوان شاهد رشد بیشتر کیوی هم بود.
 

چهارشنبه آینده زمانی که RBNZ نرخ بهره بانکی را اعلام کند، بیشتر درباره اقتصاد نیوزیلند خواهیم آموخت.
به نظر میرسد آنها به موضع اخیر خودپایبند بوده و تغییری ایجاد نکنند، اگرچه به گفته رابینسون ممکن است چشم انداز خود در مورد اقتصاد را ارتقا دهند.

در جای دیگر ، پوند یک روز پرنشیب و فراز را پشت سر گذاشت. بانک انگلستان به اتفاق آرا سیاستهای پولی خود را بدون تغییر گذاشت که باید تاثیری خنثی و یا حتی کمی مثبت بر پوند میداشت اما، در پایان بیانیه عنوان شد که تعاملی ساختار یافته را با سازمان تنظیم مقررات احتیاطی در مورد ملاحظات عملیاتی برای اجرای نرخهای بهره منفی در صورت پایین بودن چشم انداز تورم و تولید ، خواهند داشت که این امر پوند را به شدت تضعیف کرد.


قیمت نفت پس از نشست ماهانه کمیته نظارت بر وزیران اوپک پلاس ۴٪ افزایش یافت و به بازار اطمینان داد که اعضای سازمام قصد دارند که از کاهش تولید توافق شده پیروی کنند . امارات متحده عربی گفت که برای جبران تولید بیش از حد در ماه آگوست، تولید خود در ماههای اکتبر و نوامبر را کاهش میدهد.
جفت ارز USDCAD بطور کلی ازر نفت پیروی میکند . به نظر میرسد امروز بر اساس این همبستگی میتوانیم شاهد تقویت لونی باشیم.  
 


ما امروز صبح خرده فروشی انگلستان را داشتیم که کمی بهتر از انتظارات ظاهر شد و به پوند کمک میکند که امروز بهبود یابد.


در ادامه خرده فروشی کانادا منتشر میشود. آنها در ماه جولای تقریباً ۱۶٪ افزایش ماهیانه داشتند و بهمین دلیل بازار به دنبال رشد متوسطیست. اشتغال افزایش یافته است اما مزایای بیکاری در حال کاهش است که این میزان هزینه مردم را کاهش میدهد به ویژه اگر دولت بسته مالی دیگری را تزریق نکند. پیشبینی میشود میزان فروش ۳.۴٪ بالاتر از سطح قبل از همه گیری باشد. که نشان میدهد با کمرنگ شدن حمایت دولت بازهم رشد ادامه دار خواهد بود.


اعتماد مصرف کننده ایالات متحده در ماه ماری و مجدداً در آوریل کاهش یافت ، اما از آن زمان در محدوده خاصی باقی ماند. به نظر میرسد با رشد موارد بیماری و سطح بالای بیکاری، تمایل به کاهش احساسات وجود داشته باشد.تحلیل ویژه