تحلیل ویژه روزانه
ژاپن به مناسبت روز افراد سالخورده تعطیل بود از سوی دیگر بازارهای ژاپن فردا به مناسبت روز اعتدال VERNAL بسته خواهد بود. با جمعه وال استریت نزولی و بازار سهام رو به آسیایی رو به پایین امروز، یک فضای ریسک گریزی بر بازار حاکم بود با یک استثنا.

 

ژاپن به مناسبت روز افراد سالخورده تعطیل بود از سوی دیگر بازارهای ژاپن فردا به مناسبت روز اعتدال VERNAL بسته خواهد بود. با جمعه وال استریت نزولی و بازار سهام رو به آسیایی رو به پایین امروز، یک فضای ریسک گریزی بر بازار حاکم بود با یک استثنا.
ین ژاپن قویتر از همه، کیوی و آزی ضعیف و استثنا بزرگ امروز ما فرانک سوئیس بود. جفت ارز EURCHF بیشترین سود را در بین جفت ارزها از خود نشان داد.
بدون شک بخشی از این صعود مربوط به قدرت عمومی یورو بود . یورو در برابر سایر ارزها قوی بود البته نه در برابر ین ژاپن.


همانطور که قبلا هم اشاره کردیم حرکت ین در طی معاملات اروپا و نیویورک اتفاق می افتد نه به وقت توکیو. از آنجا که امروز و فردا توکیو تعطیل است فرصت خوبی برای سرمایه گذاران فراهم میکند تا جفت ارز USDJPY را به فروش برسانند.
فرانک ضعیف ممکن است تا حدی بدلیل لحن ریسک گریز جفت ارز AUDJPY و یا یک شرکت بزرگ معاملاتی و یا تسویه سودها در بازار فارکس اتفاق افتاده باشد. روز جمعه حجم معاملاتی زیادی در جفت ارز AUDJPY گزارش شده بود. در طولانی مدت به نظر میرسد با هماهنگ با AUDJPY بالا یا پایین رود. و این نشان میدهد که ین ژاپن نسبت به فرانک حساستر است.


در پیشبینی تصمیمات این هفته بانک مرکزی سوئیس باید کفت این کشور کمترین نرخ بهره بانکی را در میام سایر کشورها دارد. به نظر میرسد مسئولین بانک مرکزی یکبار دیگر نظرات معمول خود را تکرار و تغییری در موضع خود نخواهند داد.


در هر صورت ما منتظر شروع مباحث کلامی مقامات ژاپنی در روز چهارشنبه هستیم که از تعطیلات بازخواهند گشت.


 قبلاً گفته بودیم که هرموقع جفت ارز USDJPY ، به مرز ۱۰۵ میرسد، وزارت دارایی ژاپن هیجان زده میشود. بنابراین به زودی میتوان جمله ' از نزدیک بازار را رصد میکنیم' را از آنها شنید. این جمله کلیدی مانند کلمه کلیدی هوشیار در بانک مرکزی اروپا میباشد. با کم شدن بازدهی اوراق قرضه خارجی برای سرمایه گذاران ژاپنی، ممکن است جریان سرمایه از ژاپن حتی بیشتر کاهش یابد. در همین حال، با خرید سهام ژاپن توسط وارن بافت و دولت جدید با تمرکز بر اصلاحات اقتصادی و نظارتی، خریدهای خارجی سهام ژاپن میتواند افزایش یابد و در نتیجه میتوانیم یک ین قوی و کم ریسک در اختیار داشته باشیم.

گزارش تعهدات سرمایه گذاران:
دلالان همچنان به کاهش موقعیتهای طولانی یورو خود ادامه میدهند.
افزایش زمان معاملات MXN جالب توجه است. که به نظر میرسد حرکتی در جهت حمایت از بایدن است.
دلالان از خریداران آزی کوتاه مدت به بلند مدت تبدیل شده اند.


 
بازار امروز:

امروز تقویم تقریباً خالیست.
لاگارد رییس ECB در یک نشست آنلاین مجمع پارلمانی فرانسه و آلمان سخنرانی خواهد داشت.

وقتی نشست ایالات متحده آغاز میشود، شاخص ملی فدرال شیکاگو، را خواهیم داشت. که با سایر شاخصهای فدرال منطقه ای متفاوت است. این برای سنجش فعالیت اقتصادی کلی و فشار تورمی مرتبط با آن بر اساس ملی و نه منطقه ای طراحی شده است. قرائت شاخص مثبت مربوط به رشد بالاتر از روند و قرائت شاخص منفی مربوط به رشد زیر روند است. از آنجا که عدد ۸۵ قبلاً اعلام شده بود، این شاخص از مواردی نیست که توسط فدرال رزرو منطقه ای مختلف با دقت بیشتری مشاهده شود. از سوی دیگر تفسیر یک عدد دشوار است، زیرا ارقام بسیار بی ثبات هستند. پیشبینی میشود این ماه نسبت به ماه قبل تغییر کمی داشته باشد، اما حداقل انتظار میرود که رشد بیش از حد معمول را داشته باشیم.
 

چشم انداز هفتگی