آنچه روز چهارشنبه ۲۳ سپتامبر باید در مورد بازار فارکس بدانید:

🌍دلار آمریکا در خلال تجدید تنشهای ایالات متحده با چین و کاهش روند بهبود اقتصاد جهانی و آغاز موج جدید کووید۱۹ در قاره سبز بویژه انگلستان، همچنان در حال تقویت شدن است. از سوی دیگر لحن خوشبینانه سیاستگذاران مالی فدرال رزرو و داده های خوب مسکن ایالات متحده موجبات تقویت دلار را فراهم میکند. 

🌍رییس فدرال رزرو، جروم پاول ، اظهار داشت، اقتصاد در تمام مدت بحران با مقاومت ایستاده است این در حالیست که رییس فدرال شیکاگو، ایوانز میگوید، فدرال رزرو میتواند نرخهای بهره را قبل از رسیدن به هدف تورمی ۲٪ افزایش دهد. 

🌍تنشهای چین و ایالات متحده بار دیگر پس از آنکه دونالد ترامپ، چین را در مجمع عمومی سازمان ملل به دلیل انتشار ویروس متهم کرد، بالا گرفت. 

🌍سهام آسیا نیز بازگشایی مبهمی داشت. گرچه وال استریت در پایان دیشب با جهش نسبی مثبت بسته شد. معاملات آتی ایالات متحده نیز با سودهای اندک در حال انجام است چرا که دلار در طول نشست همچنان قدرت خود را حفظ کرده است. 

🔵جفت ارز AUDUSD در طول نشست ضعیفترین بود. چراکه زمزمه های کاهش نرخ بهره رزرو بانک استرالیا به گوش میرسد و افت داده های خرده فروشی استرالیا نیز عامل دیگری بر ضعف آزی بود. 

🔵جفت ارز NZDUSD موقتاً از سطوح پایین ماهانه تا نرخ ۰.۶۵۹۹  جهشی از خود نشان داد که این در نتیجه تصمیمات رزرو بانک نیوزیلند مبنی بر تعیین نرخهای بهره و خرید دارایی ها در ساعات آغازین صبح امروز بود. از سوی دیگر رزرو بانک اشاره ای به نرخهای بهره منفی کرد و این باعث توقف جهش جفت ارز شد. 

🔵جفت ارز USDJPY لحن صعودی خود را در نرخ ۱۰۵ حفظ کرد. 

🔵جفت ارز EURUSD به سطوح جدید پایین دو ماهه اخیر خود در نرخ ۱.۱۶۷۵ ریزش کرد و افزایش بیسابقه موارد بیماری یکی از دلایل عمده این ریزش بود. امروز نگاهها به سمت PMI تولید مقدماتی  و خدماتی ناحیه یورو میباشد. 

🔵جفت ارز GBPUSD پس از آنکه بوریس جانسن از اعمال محدودیتهای قرنطینه ای جدید رونمایی کرد، پایینترین سطح خود را حفظ کرد. در حالیکه اندرو بیلی رییس بانک انگلستان نرخهای بهره منفی را در کوتاه مدت منتفی دانست. بارنیر رییس مذاکره کننده برگزیت اتحادیه اروپا برای یکسری مذاکرات غیر رسمی به لندن سفر خواهد کرد و درام برگزیت در کانون توجهات است. اسکای نیوز گزارش داد مذاکرات کمی بهتر از انتظار پیش میرود. 

🥇پیش از دومین جلسه سخنرانی پاول در باره تاثیر ویروس، قیمت طلا به زیر ۱۹۰۰ دلار ریزش کرد . 

🛢نفت تگزاس پس از افزایش غافلگیر کننده ذخایر نفت خام API ، در ناحیه قرمز و زیر ۴۰ دلار معامله شد. 

🔵ارزهای دیجیتال همچنان در نرخهای پایین معامله میشود. بیت کوین در حدود ۱۰۵۰۰ دلار معامله میشود.

وضعیت زیر مجموعه شاخص های دکس آلمان
وضعیت زیر مجموعه شاخص های دکس آلمان که بعد از ثبت داده های PMIآلمان در حال رشد هستند و سنتیمنت رو فعلا در کوتاه مدت به سمت مثبت سوق دادن.