نگاهی به فضای بازار و آنالیز داده ساعت ۴ مدعیان هفتگی بیمه بیکاری ایالات متحده:

محرک اصلی پرایس اکشن این هفته حرکات دلار بوده که به حرکات صعودی خودش با معامله شدن بالای نرخ ۹۴.۲۰ ادامه میده.

نکته قابل توجه در نزول روز گذشته دارایی ها بازار اوراق بود که با اون همه فشار فروش سنگین واکنشی نشون نداد و نشون داده که اقدامات فدرال رزرو چه تاثیراتی بر بازار اوراق داشته و اینکه مثل سابق اوراق ایالات متحده نقش دارایی ایمن خودشو بازی نمی کنه.

با این حال تا به اینجای نشست معاملاتی اروپا برخی حرکات بازگشتی در فیوچرز شاخص های اصلی و شاخصVIX رو شاهد بودیم که در صورت تثبیت میتونه به ارزهای High Beta برای جدا کردن خودشون از سطوح پایین کمک کنه.

اما داده مدعیان هفتگی بیمه بیکاری:

با توجه به وضعیت حساس و متزلزل دارایی های ریسکی داده امروز می تونه جذابیت بیشتری نسبت به هفته قبل داشته باشه.

احتمال اینکه لایحه محرک جدید مالی ایالات متحده تائید نشه به این معنی هست که اون حمایت خوبی رو که مصرف کننده بهش نیاز داره و امیدواره بهش حاصل نشه. و این یعنی رشد و ریکاوری اقتصادی ایالات متحده میتونه نگران کننده بشه.

با در نظر داشتن نوسانات شدید ناشی از انتخابات نوامبر چیزی که میتونه اوضاع رو بدتر کنه شرایط نامطمئن بیشتر هستش. و بر همین اساس انتظار میره بازار نگاه با دقتی به وضعیت مدعیان بیمه بیکاری بنداره.

اگه داده مدعیان عددی بالای۹۰۵K رو نشون بده پیش بینی میشه تضعیف شاخص های سهام و دلار رو شاهد باشیم.

و اگه داده عددی پایین تر از عدد۷۸۰K باشه انتظار حرکات صعودی رو در شاخص دلار و شاخص های سهام ایالات متحده داریم


تحلیل ویژه روزانه
خلاصه بازار دلار آمریکا همچنان در حال افزایش بود و این قطعاً در پاسخ به خلق و خوی ریسک گریزی بازار بود. در اینجا نمودار دیروز را داریم، فقط S$P500 در ناحیه قرمز است. میتوان دید که دلار با افت سهام چگونه رشد کرد.