نگاهی به فضای بازار:

در جلسه معاملاتی اروپا سنتیمنت بازار متمایل به مثبت هست که اگه به فضای شاخص های سهام و نرخ های بازدهی نگاه کنیم میبینیم که صعودی هستن و شاخصVIX در سطوح پایین نشست قرار داره. و دارایی های ایمن ضعیف هستن.

سنتیمنت مثبت کلی به طور عمده مربوط به امیدواری ها نسبت به محرکهای مالی ایالات متحده هست و این تفکر میتونه وجود داشته باشه که شاید بازار کمی بیشتر نسبت داستان محرکها آسوده خاطر شده درسته که ممکنه قبل از انتخابات محرک مالی در کار  نباشه اما اگه به نظرسنجی های انتخاباتی هم استناد کنیم و شاهد پیروزی دموکراتها هم باشیم بازهم احتمالا در اواخر سال یا اوایل سال آینده محرکهای مالی تزریق بشن.

در فارکس به دلیل سنتیمنت فعلی دلار استرالیا پیشتاز هست و دارایی های ایمن نظیر ین و دلار ضعیف هستن.

در مورد دلار نیوزلند شرایط فرق میکنه و به طور عمده تحت فشار قرار داره و ضعفش به لحن انبساطی اخیر رزرو بانک نیوزلند بر می گرده که نتیجه اون انتظارات بیشتر نسبت به سیاست های پولی تسهیلی ازRBNZ هست.

در نشست پیش رو همچنان توجهات معطوف به بانکهای مرکزی است به طوریکه در تقویم اقتصادی رئیس بانک مرکزی انگلستان بیلی، گزارشECB، سخنرانی رئیس بانک مرکزی کانادا رو خواهیم داشت.

امروز همچنین شاخص مدعیان هفتگی بیمه بیکاری آمریکا منتشر میشه.

تحلیل ویژه روزانه
بروز رسانی ترامپ ترامپ یا در اصل یک دموکرات است و یا قصد دارد تمام طرفدارانش را نابود کند. و تا نابودی کامل جمهوری خواهان از پا نخواهد ایستاد. ( سرایت ویروس به کارکنان کاخ سفید). یا شاید وی یک جاسوس داوطلب روسها میباشد. همه فرمامدهان ارشد نظامی ایالات متحده، اعضای ستاد مشترک، بدنه ای متشکل از فرماندهان ارشد هریک از نیروهای مسلح پس از شرکت در جلسه پنتاگون و دیدار با یک دریادار گارد ساحلی که مبتلا به کووید۱۹ بود، قرنطینه شدند.