تحلیل ویژه روزانه
یکروز بطور کلی ریسک پذیر، با ارزهای کالایی بالا و دلار پایین. برخی اظهارات عجیب و غریب ترامپ در برنامه فاکس نیوز که گفت مذاکرات در مورد محرکها بسیار سازنده است، و اینکه احتمال توافق وجود دارد سنتیمنت بازار را مثبت تر کرد. از سوی دیگر پلوسی گفت که هیچ لایحه مالی کوچکی را تصویب نخواهند کرد و باید یک بسته جامع کمکی است که میتواند تصویب شود. اما بنظر میرسد بازار در در حال خرید در شایعه و فروش در واقعیت است. حتی گلدمن ساکس این هفته اعلام کرد که در صورت پیروزی دموکراتها در کنگره و کاخ سفید، پیشبینی تولید ناخالص داخلی خود را برای ایالات متحده ارتقا خواهد داد. بنظر میرسد سایت پیشبینی FiveThirtyEight.com به بایدن ۹.۸ امتیاز در نظرسنجی ها و ۶۸٪ احتمال پیروزی دموکراتها در سنا را میدهد.


یکروز بطور کلی ریسک پذیر، با ارزهای کالایی بالا و دلار پایین. برخی اظهارات عجیب و غریب ترامپ در برنامه فاکس نیوز که گفت مذاکرات در مورد محرکها بسیار سازنده است، و اینکه احتمال توافق وجود دارد سنتیمنت بازار را مثبت تر کرد. از سوی دیگر پلوسی گفت که هیچ لایحه مالی کوچکی را تصویب نخواهند کرد و باید یک بسته جامع کمکی است که میتواند تصویب شود. 

اما بنظر میرسد بازار در در حال خرید در شایعه و فروش در واقعیت است. حتی گلدمن ساکس این هفته اعلام کرد که در صورت پیروزی دموکراتها در کنگره و کاخ سفید، پیشبینی تولید ناخالص داخلی خود را برای ایالات متحده ارتقا خواهد داد. بنظر میرسد سایت پیشبینی FiveThirtyEight.com به بایدن ۹.۸ امتیاز در نظرسنجی ها و ۶۸٪ احتمال پیروزی دموکراتها در سنا را میدهد. 

یک کاهش قابل توجهی در  نوسانات ضمنی زمان انتخابات مشاهده شده است که نشان میدهد بازار اطمینان خوبی نسبت به انتخاب کاندیدای مورد نظر ( بایدن) دارد. اما در مورد پوند این داستان متفاوت است. چراکه پوند به شدت تحت تاثیر عامل دیگری به نام برگزیت است. 


باید دید این موضوع قرار است تا کجا پیش برود. ریسکهای پیشِ رو  توسط رای گیری های ایمیلی و از سوی دیگر تهدیدهای ترامپ مبنی بر عدم پذیرش نتایج انتخابات در صورت شکست، به این معنیست که بازار مجبور است برخی از نوسانات در اطراف زمان انتخابات و یا بعد از آن را ادامه دهد. مگر اینکه در روز ۳ نوامبر یک پیروزی قطعی بوجود بیاید. 

احتمال پیروزی ترامپ بدون رای کسب آرا اکثریت در فلوریدا غیر ممکن است. 


نفت به گزارش وال استریت ژورنال افزایش یافت چراکه عربستان صعودی در حال بررسی لغو برنامه های اوپک پلاس، برای افزایش تولید ۲ میلیون بشکه در روز در ژانویه است. مشاوران نفتی صعودی استدلال میکنند که با کاهش تقاضا، در اثر احیای مجدد موارد ویروس در سراسر جهان و بازگشت آنلاین تولید نفت خام لیبی، پس از توافق مابین جناحهای درگیر که به توقف ۸ ماهه تولید پایان داد، بازار ظرفیت دریافت ۲ میلیون بشکه اضافی در روز را ندارد. به نقل از یکی از مشاورین ، جلسه بعدی اوپک پلاس که بطور منظم برنامه ریزی شده است در روز ۳۰ نوامبر و یک دسامبر است. و در حال حاضر هیچ برنامه ریزی برای برگزاری جلسه اضطراری وجود ندارد. بنابراین ما یک ماه و نیم فرصت داریم تا شایعات زیادی در این خصوص بشنویم. CAD بهره زیادی از افزایش قیمت نفت برده است.


بازار امروز

امروز برای انگلیس یک شاخص کوتاه مدت خواهیم داشت. ارقام خروجی تولید ناخالص داخلی و تولید صنعتی و تولیدی، بسیار ضعیفتر از حد انتظار بود. تراز تجاری کلی مازاد بود. که تعجب برانگیز بود. اما انتظار میرود که امروز توقف رشد تولید صنعتی بر GBP سنگینی کند. 


بنابراین اکنون باید منتظر انتشار داده های اشتغال کانادا باشیم، که معمولاً همزمان با داده های استخدام ایالات متحده در اولین جمعه ماه منتشر میشود که اینبار منتشر نشده است. انتظار میرود نرخ بیکاری کاهش یابد. 


پیشبینی میشود که اشتغال رو به افزایش باشد، اما مانند ایالات متحده با سرعت کمتری نسبت به چند ماه گذشته افزایش یابد. به نظر میرسد این یک الگوی کلی در سراسر اقتصادهای جهان است. آیا بهبودی رو به اتمام است؟؟؟

علاوه بر این برخی از دولتها اقدامات استانی مربوط به فاصله گذاری اجتماعی را در ماه اکتبر مجدداً آغاز کرده اند. بنابراین، این داده ها ممکن است چیز زیادی در مورد روند آینده به ما نگوید. به احتمال زیاد ماه اکتبر افزایش حتی کوچیکی، در مشاغل یا شاید ریزش در مشاغل و افزایش نرخ بیکاری را نشان دهد. 

بنابراین احتمالاً سرمایه گذارن اهمیتی به داده های ماه سپتامبر نخواهند داد. 


سپس دوشنبه صبح با شروع هفته در آسیا ، ژاپن سفارشات ماشین آلات خود را اعلام میکند. پیشبینی میشود که داده ها ضعیفتر از ماه قبل باشند که پس از افزایش شدید ماه قبل منطقی بنظر میرسد. 


 گرچه بازار بیشتر به تغییرات ماهانه نگاه میکند، اما بنظر میرسد تغییرات سالیانه در این مرحله مهمتر باشد. هنوز هیچ بهبود واقعی در سفارشات مشاهده نمیشود. 
نگاهی به فضای بازار: