نگاهی به فضای بازار:

 با ورود به نشسته معاملاتی اروپا سنتیمنت بازار با تقویت شاخص‌های آسیا اقیانوسیه به سمت مثبت متمایل هستش،همچنین شاخصVix  در سطوح پایین قرار داده اگرچه عملکرد مبهمی رو از نرخ های بازدهی و دارایی‌های ایمن می بینیم.

تمرکز در طول نشست عمدتاً حول تصمیم بانک خلق چین خواهد بود که نرخ ذخایر قانونی را برای موسسات مالی از ۲۰٪ به ۰٪ درصد کاهش داده. انتظار میره که این بیانیه به دلیل دلگرمی نسبت به استفاده از قراردادهایfx forward به تقویت محدود یوان کمک بکنه به طوری که موسسهANZ هم میگه مقامات مانعی در برابر قدرت یوان ایجاد نکردند اما این میتواند به عنوان نشانه ای باشد که آنها می خواهند سرعت تقویت یوآن را کاهش دهند.

در مجموع بیشتر جفت ارز ها در طول نشست آسیا اقیانوسیه حرکات محدود و رنجی رو داشتن. با این وجود ین ژاپن در حال حاضر در فارکس شرایط خوبی داره در حالی که فرانک سوئیس نزولی هست.

در نشسته پیش رو پرایس اکشن احتمالاً به دلیل فقدان داده اقتصادی مهم و تعطیلی بازار آمریکا و کانادا محدود باقی بمونه و به این طریق انتظار میره که فاکتورهای تکنیکالی تعیین کننده باشند و البته باید مراقب هرگونه خبر از محرک های ایالات متحده و ماجرای برگزیت باشیم.

چشم انداز هفتگی
رویکرد اخیر بانک های مرکزی می تواند منجر به ضعف دلار شود. در حال مشاهده رویکردی از سیاست های پولی مشابه از سوی بانک های مرکزی دنیا هستیم. به طور مثال بانک مرکزی نیوزلند که تهدید کرده است به طور کامل رویکرد سوئیس را اتخاذ خواهد کرد و با نرخ های منفی شروع به مداخله در فارکس خواهد کرد اعلام کرده است که به طور بالقوه به اقدامات بیشتری فکر می کند. آنها خیلی شفاف گفتند که آماده هستند تا اقدامات بیشتری انجام دهند. اقتصاددان ارشد رزرو بانک نیوزلند گفته است که: “ما یک رویکرد پشیمانی حداقلی را داریم تا متوجه شویم چقدر محرک فراهم شود. و ترجیح می دهیم تا در فرصتی نزدیک کارهای خیلی زیاد را انجام دهیم نسبت به اینکه زمان را از دست دهیم و کار های کمتری صورت بگیرد. “ اظهارات مشابهی را سه شنبه گذشته از زبان رئیس فدرال رزرو جیروم پاول شنیدیم.