نگاهی فضای بازار:

نگاهی فضای بازار:

با ورود به نشست معاملاتی اروپا سنتیمنت مبهم هست چراکه شاخص‌های آسیا و اقیانوسیه مثبت و شاخصVIX در سطوح پایین قرار دارد اما دارایی های ایمن قوی هستن.

تمرکز در این نشست یک بار دیگه برای چین خواهد بود با توجه به گزارش اخیر مبنی بر اینکه گمرک چین به تاثیر نوسانات دلار یوان به دقت توجه می‌کند. علاوه بر این چین به دلیل خراب شدن روابط با استرالیا واردات زغال سنگ از این کشور را متوقف کرده. در نتیجه شاهد تحت فشار قرار گرفتن دلار استرالیا بودیم و آزی دلار زیر نرخ ۰.۷۲ معامله میشه.

در واقع دلار آمریکا در طول نشست آسیا اقیانوسیه به خوبی حمایت شده به طوری که ارز ذخیره جهانی در برابر رقبای خودش قوی بود با این حال هنوز هم حرکات شاخص محدود به رنج روز گذشته هست.

در نشست معاملاتی پیش رو تقویم اقتصادی سبکه و تنها انتظار میره شاخص هزینه مصرف کننده ایالات متحده مورد توجه باشه.

از امروز همچنین گزارشات درآمدزایی فصلی فصل سوم شرکت ها منتشر میشه که با توجه به پایین بودن انتظارات در صورت واگرایی شدید میتونیم انتظار تاثیر گذاری بر سنتیمنت رو داشته باشیم یک بار دیگه همانند دیروز باید به اخبار مربوط به برگزیت، محرک‌های اقتصادی ایالات متحده توجه کنیم.

تحلیل مذاکرات برکسیت
تحلیل برگزیت: بعد از یک هفته دیگه برخی پیشرفت ها در مذاکرات برگزیت حاصل شد و سرانجام به اولین ضرب العجل تحمیل شده ۱۵ اکتبر ۲۰۲۰ رسیدیم. افرادی که در جریان نیستند این تاریخی است که نخست وزیر انگلستان بوریس جانسن تهدید کرده است اگر مذاکرات تجاری حاصل نشود از گفتگوها خارج خواهد شد. بنابراین سوال این است که با به پایان رسیدن مهلت چرا حرکات پوند مطابقتی با این شرایط ندارد. اول اینکه چنین مهلت هایی بارها و بارها اتفاق افتاده است و هر بار دو طرف موافق بودند که پیشرفت کافی در مذاکرات آنها شکل گرفته است بنابراین اگر تا آن زمان توافقی حاصل نشود بازارها انتظار دارند مذاکرات همچنان ادامه پیدا کند.