نگاهی به فضای بازار:

با ورود به نشست معاملاتی اروپا میبینیم که سنتیمنت کمی متمایل به منفیست به طوری که شاخص های آسیا اقیانوسیه اکثراً در سطوح پایین هستند و نرخ های بازدهی نیز اکثرا همین شرایط رو دارن اگرچه شاخصVix حرکات کم تحرکی رو داره.

علیرغم جریانات نسبی ریسک گریزی آنتی پوتین ها از جمله دلار استرالیا در شرایط بالاتری نسبت به روز گذشته قرار داره و به دنبال اون دلار نیوزلند هست با این حال قدرت این ارزها و پرایس اکشن اونها به حالت کلی خیلی قوی نیست مخصوصا آزی که هنوز هم نزدیک به سطوح پایین روز گذشته هست.

اما بدترین عملکرد رو یک بار دیگه پوند داشته به این دلیل که شرایط ادامه دار نامطمئن برگزیت براین ارز فشار میاره بر طبق اسناد پیش نویس شده اتحادیه اروپا گفته میشه رهبران این اتحادیه اعلام کردند که پیشرفت کافی در مذاکرات شکل نگرفته و آماده هستند برای خروجی بدون توافق.

در نشست پیش رو تقویم اقتصادی باز هم سبک است انتظار میره تمرکز بازار همچنان به اخبار مربوط به برگزیت و محرکهای اقتصادی یارت متحده باشه.

امروز همچنین برخی از اعضای بانک های مرکزی اروپا، فدرال رزرو ، انگلستان و کانادا سخنرانی خواهند داشت.

تحلیل ویژه روزانه
خلاصه بازار روز عجیب و غریبی رو در بازار شاهد هستیم. اکثر شاخص های وزنی بیشتر جفت ارزها تنها ۲ درصد بیشتر یا کمتر نوسان داشتند به استثناء دلار استرالیا زمانی که چین خرید زغال سنگ از استرالیا را متوقف کرد دلار استرالیا گران شد. هیچ تایید رسمی برای این موضوع وجود ندارد اما بنا بر گزارش ها دولت چین به بنادر خود گفته است که تخلیه زغال سنگ استرالیا را متوقف کنند و به نیروگاه ها و کارخانه های تولید فولاد دستور داده است تا از سوخت منابع استرالیایی استفاده نکنند این در حالی است که قراردادهای طولانی مدتی برای خرید زغال سنگ از استرالیا منعقد شده است.