تحلیل ویژه روزانه
برخی اخبار خوب برگزیت ، پوند را در برابر سایر ارزها بطرز قابل توجهی بالا برد. نخست، میشل بارنیر، مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا به پارلمان اروپا گفت که اگر هردوطرف مایل به کار سازنده باشند، توافق حاصل میشود. وی گفت ما برای دستیابی به توافق به دنبال سازشهای لازم از سوی هردو طرف خواهیم بود. وی سپس با فراست، مذاکره کننده ارشد انگلستان گفتگو کرد و دو طرف توافق کردند که مذاکرات رو در رو را از سر بگیرند. به گفته فایننشیال تایمز، مقامات اتحادیه اروپا روز پنجشنبه به لندن سفر میکنند با این هدف که مذاکرات تا رسیدن به هدف نهایی ادامه پیدا کند، یا در لندن یا در بروکسل.

 

خلاصه بازار


برخی اخبار خوب برگزیت ، پوند را در برابر سایر ارزها بطرز قابل توجهی بالا برد. 


نخست، میشل بارنیر، مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا به پارلمان اروپا گفت که اگر هردوطرف مایل به کار سازنده باشند، توافق حاصل میشود. وی گفت ما برای دستیابی به توافق به دنبال سازشهای لازم از سوی هردو طرف خواهیم بود. وی سپس با فراست، مذاکره کننده ارشد انگلستان گفتگو کرد و دو طرف توافق کردند که مذاکرات رو در رو را از سر بگیرند. به گفته فایننشیال تایمز، مقامات اتحادیه اروپا روز پنجشنبه به لندن سفر میکنند با این هدف که مذاکرات تا رسیدن به هدف نهایی ادامه پیدا کند، یا در لندن یا در بروکسل. 


گزارش شده است که دو طرف میخواهند در اوایل ماه نوامبر به توافق برسند، که بتوانند این توافق را در اواسط ماه در اجلاس بعدی اتحادیه اروپا ارائه دهند. به نوعی میتوان گفت که نتیجه نهایی برگزیت، درست در هفته انتخابات ایالات متحده و نشست فدرال رزرو و بانک مرکزی انگلیس و داده های NFP خواهد شد. 


با اینهمه، هنوز مشکلات زیادی وجود دارد که پس از این مدت بتواند مذاکرات را به بن بست بکشاند. در سه حوزه اصلی اختلافات به قوت خود باقیست. حقوق ماهی گیری در آبهای انگلستان، قوانین رقابت عادلانه برای تجارت و سازو کارهای حل اختلافات آینده. 


از سوی دیگر CAD با کاهش قیمت نفت ، تضعیف شد. 


اخبار اقتصادی کانادا چنگی به دل نمیزد. داده های خرده فروشی برای ماه اوت، انتظارات از دست رفته( به استثنای خودرو، فروش فقط ۰.۵٪ ماهانه در مقابل ۰.۹٪ مورد انتظار بود). گرچه خرده فروشی کمتر از انتظارات بود اما هنوز هم بالاتر از ماههای گذشته است. در واقع ۳٪ بالاتر از داده های قبل از همه گیری است که نشانه مثبتی برای اقتصاد قبل از بازگشت محدودیتها در اواخر سپتامبر و اوایل اکتبر میباشد. بانک مرکزی کانادا باید از عملکرد اقتصاد در جلسه چهارشنبه آینده خوشحال باشد. و احتمالاً واگرایی در سیاست پولی باعث تقویت CAD در مقابل آزی و کیوی خواهد شد. 


سوال بزرگ برای ما این است که چرا یورو آنقدر ضعیف است؟؟ و چرا دلار که در پایان نشست نیویورک ضعیف شده بود، بهبود پیدا کرده است. به گزارش بلومبرگ، ادعاهای تلاش برای دخالت خارجی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باعث افزایش تقاضا برای دلار شده است. بطور مشخص آقای راتکلیف، مدیر اطلاعات ملی ایالات متحده، چهارشنبه شب در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که ایران و روسیه برخی از  داده های ثبت نام رای دهندگان آمریکایی را بدست آورده اند و ممکن است از آنها برای انتقال اطلاعات نادرست استفاده کنند. 


کاخ سفید هرروز اخبار ضد و نقیض منتشر میکند. دکتر فائوچی که تا دیروز ترامپ را احمق مینامید در ویوئویی از او بشدت تمجید کرده است!!!!!آیا این باعث تقویت دلار خواهد شد؟؟؟ 


سناتور روبیو در صحبتهای ضبط شده ای در فلوریدا کفته است که دشمنان ما در خارج از کشور بدنبال ایجاد هرج و مرج و تضعیف نظر رای دهندگان به نهادهای دموکراتیک ما هستند. از جمله سیستمهای انتخاباتی و زیر ساختهایی که ما برای ضبط و صیانت از آرا داریم. از آنجا که ترامپ و جمهوری خواهان  سالها مورد اعتماد بوده اند، احتمال تقلب و یا دستکاری آرا وجود ندارد. 


در مورد بسته محرک‌مالی، منوچین و پلوسی مذاکرات خود را با حسن نیت دنبال میکنند. به نظر میرسد مک کانل و حامیانش هر بسته ای که دموکراتها تصویب کنند را مورد تایید قرار خواهند داد. دیروز مک کانل گفت که ممکن است بدش نیاید که قبل از انتخابات لایحه محرک مالی را تصویب کند. اما با تمام اینها، بازهم تصویب این بسته قطعی نیست.

بازار امروز 


ما داده های اعتماد مصرف کننده آلمانی را در اختیار داشتیم.


انتظار میرود داده های مدعیان بیکاری ایالات متحده بیش از حد روند کاهشی تدریجی به خود بگیرد. در پی افزایش غیر منتظره ۵۳ هزار نفری هفته گذشته، ادعاهای اولیه ممکن است به ۲۸ هزار نفر کاهش یابد. 


انتظار میرود ادعاهای مداوم بیکاری، ۳۹۳ هزار نفر کاهش یابد. که این میزان پس از کاهش هفته گذشته که ۱۱۶۵۰۰۰ نفر بود، کم به نظر میرسد.


با افزایش تعداد بیکاران در ۲۷ هفته اخیر، اکنون این افراد مزایای بیکاری خود را از دست داده اند و از رقم ادعاهای مداوم خارج شده اند که این امر، داده های این شاخص را بی اعتبارتر میکند.

به دنبال داده های امروز صبح اعتماد مصرف کننده GFK آلمان، اعتماد مصرف کننده منطقه یورو کمیسیون اروپا را خواهیم داشت که مربوط به ماه اکتبر است. در حالیکه داده های GFK مربوط به ماه نوامبر است. همچنین داده های اعتماد مصرف کننده EC ( یورو کمیسیون) را داریم که میتوانید ببینید که این داده ها چگونه با داده های منطقه یورو ارتباط دارد. انتظار میرود اعتماد بنفس تا حدودی سقوط کند، که با توجه به تجدید حیات مجدد ویروس در سراسر اروپا چیز عجیبی نیست. 


انتظار میرود فروش خانه های موجود در ایالات متحده با افزایش شدید ۵٪ ماهیانه مواجه شود. این از سطح قبل از همه گیری بهتر است. زیرا مجموع ژانویه و فوریه نسبت به دو ماه گذشته فقط ۴.۴٪ افزایش داشت. ( فروش خانه های جدید تا هفته آینده انجام نمیشود). پیشبینی نرخ سالیانه ۶.۳ میلیون میتواند از رقم ۶.۳۴ میلیون ماه آگوست نیز بالاتر رود. بخش مسکن حداقل در ایالات متحده وضعیت خوبی دارد. 


در پایان شب، نیوزیلند شاخص قیمت مصرف کننده یا CPI خود را منتشر خواهد کرد. سوالی که پیش میاید این است که نرخ تورم آنها که قبلا در محدوده هدف قرار داشته و انتظار میرود باز هم افزایش یابد، چرا آنها باز هم علاقه زیادی به سیاستهای تسهیلی و نرخهای بهره منفی دارند؟؟؟؟ پاسخ این میتواند باشد که به قول کلینتون رییس جمهور سابق آمریکا، این اقتصاد احمقانه است. نکته اصلی این است که احتمالاً تورم در حال حاضر برای آنها مهم نیست.


داده های CPI ملی ژاپن به اندازه CPI توکیو که چند هفته زودتر منتشر میشود، توجهات را جلب نمیکند. در هر صورت انتظار میرود نرخ سالیانه تغییر CPI اصلی ثابت باقی بماند. هنوز هم تورم بطور متوسط وجود دارد. در حالیکه رقم عنوان شده سالانه بدون تغییر است!!!! این شاخص احتمالاً هیجان زیادی در بازار پدید نخواهد آورد. 


سپس ژاپن مجموعه شاخصهای اولیه مدیران خرید PMI را برای اقتصادهای بزرگ صنعتی افتتاح خواهد کرد. 


هیچ پیشبینی برای PMI ژاپن‌وجود ندارد. میتوان دید که PMI بخش خدمات سرانجام خود را به بالای مرز ۵۰ رسانده است. ( مرز رونق) 

اما باز هم روی آن نمیتوان حساب کرد و پیشبینی درستی از داده کرد.

 

و در پایان، انگلستان داده های خرده فروشی خود را اعلام میکند. به نظر میرسد افزایش این داده، کمتر و کمتر میشود. در حال حاضر در ماه سپتامبر این داده قابل توجه است. این داده ها پوند را تضعیف خواهد کرد. زیرا نشان میدهد بهبودی در حال کند شدن یا در واقع راکد است. 

تحلیل ویژه روزانه
عجیب است که ۲۵ میلیون نفر را از لیست بیمه بیکاری خارج میکنند و ترامپ هنوز مورد علاقه مردم است. واقعاً عجیب است که هنوز بحث بر سر بسته کمکی به جایی نرسیده است، درست مثل مذاکران برگزیت!!!! پلوسی گفته بود آخرین مهلت روز سه شنبه است اما صحبت از دستیابی به توافق تا آخر هفته کرد. وی گفت این لایحه همان چیزی است که امیدوارم به نتیجه برسد. گفت که این لایحه بزرگتر و قابل مذاکره تر است. کاخ سفید میگوید آنها نیز سخت کار میکنند . آخرین رقم شمیده شده ویشنهادی ترامپ ۱.۸۸ تریلیون دلار است در حالیکه رقم مورد نظر پلوسی ۲.۲ تریلیون است. ترامپ میگوید حتی مایل است بالاتر برود، سخنگوی پلوسی، Drew Hammil گفت مذاکره کنندگان در حال رسیدن به توافق هستند. و هردو طرف در رسیدن به توافق جدی....