مقیاس انحراف برای داده PMIفرانسه: Manufacturing PMI: +0.2 Services PMI: -1.26 PMI composite: -1.11
آنالیز داده: با توجه به اینکه PMIبخش خدماتی به زیر قلمرو ۵۰ نزول کرده انتظارات معطوف به دادهPMIخدماتی المان خواهد بود. داده های ماه آگست فرانسه به کند بودن بهبود شرایط اشاره داشت، و الان مسیر حرکت رو به سمت بهبود شرایط پیش از کرونا تغییر داده.

Manufacturing PMI: +0.2

Services PMI: -1.26

PMI composite: -1.11

آنالیز داده:

با توجه به اینکه PMIبخش خدماتی به زیر قلمرو ۵۰ نزول کرده انتظارات معطوف به دادهPMIخدماتی المان خواهد بود.

داده های ماه آگست فرانسه به کند بودن بهبود شرایط اشاره داشت، و الان مسیر حرکت رو به سمت بهبود شرایط پیش از کرونا تغییر داده.

نگاهی به فضای بازار در آستانه داده هایMarkit PMI ناحیه یورو
ریسک بازار با ورود به نشست معاملاتی اروپا مبهم بوده اگرچه که فیوچرز شاخص های سهام مثبت بودن و شاخصVIX در سطوح پایین تری قرار داشته اما نرخ های بازدهی نیز در سطوح پایین و دارایی های ایمن قوی بودن. در فضای فارکس شاخص دلار همچنان پیشتازی میکنه که رای مجلس نمایندگان به لایحه بودجه چاره موقت نیز تاثیر گذار بوده چون از تعطیلی آخر ماه دولت جلوگیری میشه و به دنبال اون ین ژاپن نیز به دلیل نگرانی های ادامه دار در مورد کروناویروس مورد حمایت قرار داشته. در طرف مقابل دلار استرالیا عملکرد خوبی به همراه کیوی نداشته. علی رغم اینکهRBNZ در بیانیه خود به پایین آوردن ارزش دلار نیوزلند و یا هرگونه بیانیه انبساطی غافلگیر کننده در نشست ماه سپتامبر اشاره ای نداشته اما نسبت به از دست رفتن مشاغل و تعطیلی کسب و کارها هشدار داده. درواقعRBNZ انتظارات رو برای تسهیل بیشتر بالا برده. در مورد دلار استرالیا هم با توجه به گفتهWestpac که پیش بینی می کنهRBA نرخ ها رو ۰.۱۵٪ در ماه بعد کاهش بده ارز تحت فشار قرار گرفت. در نشست امروز اروپا انتظار میره که تمرکز بر روی کروناویروس و سیاست های پولی استرالیا و نیوزلند باشه یعنی بازار دو خبری که گفته شد رو آنالیز کنه و نسبت به اون به تدریج واکنش نشون بده اما از طرفی هم داده های اقتصادیMarkitPMI ناحیه یورو با توجه به چشم اندازی که ارائه می کنند حائز اهمیت هستن.